Συμμετοχή σε Αθλητικούς Αγώνες 2010

Το  σχολείο μας, στον Αγώνα Δρόμου σε Ανώμαλο Έδαφος, που πραγματοποιήθηκε το Νοέμβριο του 2010, συμμετείχε με 3 μαθητές και κατέλαβε τις 2 πρώτες θέσεις:

1oς Γκογκόσης Δημήτρης, Β2
2ος Δήμας Διονύσης, Β2
Σαραντίδου Άννα, Α1

Μέσω των αντιπροσωπευτικών του  ομάδων,  συμμετείχε επίσης στους σχολικούς αγώνες Α΄ και Β΄ φάσης  των ομαδικών αθλημάτων που προκηρύχθηκαν και διεξήχθησαν μέχρι και τον Ιανουάριο του τρέχοντος έτους.

Η ομάδα της Χειροσφαίρισης των  αγοριών κατέλαβε τη  θέση  στον Τελικό της διοργάνωσης, με αντίπαλο το 3ο Δοκιμαστικό Σχολείο.

Οι ομάδες Πετοσφαίρισης αγοριών και κοριτσιών έφτασαν και οι δύο στον Τελικό και κατέλαβαν επίσης και οι δύο τη θέση, μετά από συγκλονιστικούς αγώνες με το 3ο και το 2ο Δοκιμαστικό αντίστοιχα.

Η ομάδα του Ποδοσφαίρου μετά από  πολλούς νικηφόρους αγώνες, σταμάτησε την πορεία της στα Ημιτελικά , αφού ηττήθηκε από το 3ο Δοκιμαστικό.

Συγχαίρουμε  και ευχαριστούμε όλους τους παραπάνω μαθητές για τη συμμετοχή, την προσπάθεια και την επίδοσή τους.

Η Ομάδα Ποδοσφαίρου 2010

Η Ομάδα μας για το έτος 2010-2011 αποτελείται από τους εξής ταλαντούχους μαθητές

Δήμας Διονύσης

Καπετανόπουλος Νίκος